XIX Targi Turystyczno-Ogrodnicze „Lato na Wsi – Święto Smaku i Tradycji”

O targach:

Minikowskie targi „Lato na Wsi” to już doskonale znana impreza od lat ciesząca się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców, których w 2017 roku uczestniczyło ponad 200, jak i zwiedzających (ponad 18 tysięcy w roku 2017). To impreza o zróżnicowanej tematyce, która poprzez charakter edukacyjno-promocyjnym ma na celu promocję działalności pozarolniczej oraz dziedzictwa kulturowego i kulinarnego województwa kujawsko-pomorskiego. Dlatego ważnym elementem targów jest promocja działalności gospodarstw ekologicznych, agroturystycznych, odnawialnych źródeł energii oraz działań sprzyjających ochronie środowiska naturalnego.

Oczywiście jak na każdych targach z branży ogrodniczej to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszą ofertą wystawców tj. kwiaty, krzewy ozdobne i owocowe, byliny, dobre jakościowo sadzonki oraz sprzętu ogrodniczego, architektury ogrodowej oraz uzyskania fachowych porad dotyczących projektowania i urządzania ogrodów czy pielęgnacji roślin.

Podczas targów zaplanowano również imprezy towarzyszące m.in.:

  • Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, na których zaprezentowanych zostanie ponad tysiąc zwierząt,
  • Wystawa Psów Ras Pierwotnych,
  • Zawody Sikawek Strażackich.

Ponadto będzie wiele atrakcji i konkursów z nagrodami: potrawy i produkty „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” oraz dla publiczności „Człowiek i środowisko”, pokazy kulinarne, konsultacje dietetyczne, twórczość ludowa, miody i produkty pszczele. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, dla których odbędą się warsztaty plastyczne i animacje.

Całemu wydarzeniu umilać muzycznie będzie występ zespołu folklorystycznego „KRUSZYNIOKI” z gminy Włocławek.

Termin: 12-13.05.2018
Miejsce: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Adres: 89-122 Minikowo
Więcej informacji: www.kpodr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *