nawadnianie ogrodów

 

Nawadnianie ogrodów, trawników Warszawa i okolice

Projektujemy i zakładamy automatyczne systemy nawadniania dostosowane do naszych koncepcji ogrodów jak i w ogrodach już istniejących. 

Wykonujemy projekt, montaż, serwis nawadniania:

 • ogrodów i terenów zieleni
 • w ogrodach przydomowych o różnych powierzchniach
 • trawników
 • parków i skwerów
 • systemy nawadniania zieleni na osiedlach
 • terenów sportowych (boiska piłkarskie, pola golfowe, korty tenisowe)
 • szkółki roślin, szklarnie
 • serwis instalacji nawadniających
 • inteligentne sterowanie nawodnieniem przez aplikacje w telefonie

System automatycznego nawadniania ogrodu gwarantuje:

 • ograniczenie zużycia wody do podlewania trawnika i roślin nawet do 60%
 • oszczędność czasu, jaki należy przeznaczyć na podlewanie roślin przy dużych ogrodach
 • dzięki wielu programom sterownika, który zarządza całym procesem nawadniania, mamy pełną kontrolę nad dostarczeniem odpowiedniej ilości wody dla roślin i trawnika w ogrodzie, również poprzez zdalne sterowanie za pomocą aplikacji w telefonie.

Jak działają automatyczny system nawadniania ogrodu?

System automatycznego nawadniania ogrodu jest podłączony do źródła wody i jest wspomagany zestawem sterowników i czujników – to dzięki nim możliwa jest całkowita automatyzacja pracy zraszaczy i linii kroplujących. Sterownik zarządza głównym procesem, dzięki któremu po odpowiednim zaprogramowaniu uruchomi poszczególne sekcje w wybrane dni tygodnia, codziennie, cyklicznie, w określonych godzinach i długości czasu działania oraz określić kolejność włączania się i wyłączania poszczególnych sekcji. Innym elementem zarządzającym we współpracy ze sterownikiem jest czujnik deszczu, który odpowiada za to aby podczas opadów zraszacze i linie kroplujące nie uruchomiły się oraz czujnik wilgotności kontrolujący stopień nawodnienia gleby. Istnieje możliwość sterowania i monitorowania systemu dzięki modułowi LNK WiFi z dowolnego miejsca przez aplikacje w telefonie.

Nasze projekty to estetyczne i nowoczesne systemy nawadniania renomowanych marek tj. Rain Bird, Hunter, Grundfos, IBO pompy, Irritrol, którym możesz zaufać.

Automatyczne nawadnianie ogrodu to system, który obejmuje:

Sterownik – zasilany prądem 230V albo baterią

Zawory elektromagnetyczne do otwierania i zamykania zaworów wody

Zraszacze (obrotowe, statyczne, mikro-zraszacze czy linia kroplująca) – dobrane do specyfiki ogrodu, trawnika i potrzeb roślin

Studzienki – skrzynki elektrozaworowe

Czujnik deszczu i wilgotności gleby

Rury i linie kroplujące

 

Działamy głównie na terenie Warszawy i okolic woj. mazowieckie, dalsze odległości ustalane są indywidualnie:
Warszawa, Łomianki, Klaudyn, Laski, Lipków, Stare Babice, Izabelin, Truskaw, Jabłonna, Legionowo, Marki, Ząbki, Zielonka, Radzymin, Kobyłka, Wołomin, Radzymin, Sulejówek, Mińsk Mazowiecki, Józefów, Otwock, Konstancin Jeziorna, Piaseczno, Nadarzyn, Góra Kalwaria, Garwolin, Grójec, Mszczonów, Pruszków, Leszno, Błonie, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Żyrardów, Błonie, Sochaczew, Nowy Dwór Mazowiecki, Serock, Wyszków, Płońsk, Pułtusk, Maków Mazowiecki, Ostrów Mazowiecka.