XIII Piotrkowskie Targi Ogrodnicze „Pamiętajmy o ogrodach”

O targach:

Piotrkowskie Targi Ogrodnicze to już znana marka wsród targów ogrodniczych oraz wiodące wydarzenie wystawiennicze w branży ogrodniczej w województwie łódzkim. To ponad 150 wystawców  na 2 ha wystawowych z całego kraju, którzy zaprezentują wiele ogrodniczych nowości: nasiona, sadzonki, cebule, rośliny rabatowe, balkonowe i doniczkowe, materiał szkółkarski, drzewa i krzewy ozdobne oraz owocowe, narzędzia i sprzęta ogrodniczy, mable, mała architektura. Uczestnicy targów będą mogli skorzystać z profesjonalnych porad i konsultacji architektów krajobrazu z zakresu pielęgnacji, urządzania i projektowania ogrodów.

Dla zainteresowanych odnawialnymi źródłami energi będą udzielane informację odnośnie wyposażenia budynków w systemy grzewcze, korzyściami związanymi z ich zastosowania oraz sposobami finansowania. Fachowcy z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego będą udzielać porad w zakresie pozyskiwania środków finansowych w ramach działalności Progamu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 oraz nowych technologii produkcji. Będą również służyć pomocą przy wypełnianiu wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich poprzez aplikację eWniosekPlus.

Organizatorzy przygotowali również konkursy z nagrodami:

  • konkurs dla wystawców na Najciekawsze Stoisko Targów, którego celem jest wybór stoiska wyróżniającego się ciekawą aranżacją, estetyką i funkcjonalnością oraz atrakcyjnością i nowoczesnością wystawianych wyrobów
  • konkurs dla zwiedzających – BHP w Rolnictwie

Ponadto w programie zaplanowano prezentację rękodzieła ludowego m.in. kwiatów z bibuły, haftowanych serwet czy rzeźb w drewnie oraz występy zespołów folklorystycznych Sami Swoi, Fajne Babki oraz Jedność.

Termin: 29.04.2018
Miejsce: Piotrków Trybunalski, Zamek w Bykach
Adres: ul. Kasztelańska 9, 97-320 Piotrków Trybunalski
Więcej informacji: www.lodr-bratoszewice.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *