projektowanie ogrodów

 

 

 

W naszych domach staramy się budować nastrój za pomocą mebli i dodatków, ciepłego światła i przyjemnych materiałów. Takie otoczenie sprawia, że z przyjemnością wracamy do niego po długim dniu. Ogród stanowi wspaniały wstęp do domu, a także, widziany z okien, jest jego przedłużeniem. Także on oddziałuje na zmysły przebywających w nim osób: feeria barw, delikatna kompozycja zapachów, szum liści i odgłosy śpiewających ptaków tworzą niepowtarzalny klimat. Każdy ogród – czy to niewielki, sielski, przydomowy ogródek, kompozycja w stylu zen oparta na żwirze i kamieniach, czy też nowoczesny i elegancki projekt – jest miejscem cudownym i tajemniczym, wprowadzającym aurę spokoju i wyciszenia.

 

Zachwycające ogrody najpierw powstają w wyobraźni, następnie na kalce projektowej, aby już po kilku tygodniach zaistnieć naprawdę. Prawdziwy, żywy ogród to zachwycające dzieło, które cyklicznie zmienia swój wygląd i cieszy wszystkie zmysły jego rezydentów.

 

Projektowanie i zakładanie ogrodów to praca, którą wykonuję z prawdziwą pasją i uczuciem. Do ziemi, na której powstaną ogrody, oraz do roślin, które zostaną w niej zasadzone, podchodzę z szacunkiem i zrozumieniem. Tak też traktuję swoich wspaniałych Klientów, razem z którymi staram się urzeczywistniać ich marzenia. Zapraszam do współpracy, dzięki której powołamy do istnienia kolejne wspaniałe miejsce.

 

Agnieszka KaszyńskaAgnieszka Kaszyńska
Architekt krajobrazu i projektant wnętrz, założycielka Akademii Wnętrz i Ogrodów w Warszawie.

Od 1995 roku zajmuje się projektowaniem ogrodów w kraju i za granicą. Pracowała w renomowanych biurach projektowych w Norymberdze i Jenie. Na swoim koncie ma wiele kompleksowych realizacji ogrodów przy domach jednorodzinnych i firmach, a także wnętrz – prywatnych, restauracji, budynków użyteczności publicznej. Autorka zdjęć, projektów i wielu innych publikacji – Encyklopedia PWN, „Ogrody”, „Moje Mieszkanie*, „Ładnie mieszkać”, „Kwiaty”, „Świat elit”, ‘Wnętrze i Ogród”. Gość i ekspert programów telewizyjnych. Koordynator  organizacji i powstawania ruchu rowerowego w Warszawie. Autorka dekoracji nagradzanych stoisk wystawowych.  Prowadzi wykłady i warsztaty projektowania wnętrz i ogrodów dla firm, organizatorów targów branżowych, na zlecenie instytucji i organizacji współpracujących z Unia Europejską oraz organizatorów targów branżowych m.in.” Zieleń to życie” „Modny dom, modne wnętrze” dla  Muratora. Prowadziła autorski program w TVP pt. „Ogrody”. Właścicielka Akademii Wolnego Czasu zajmującej się organizowaniem imprez firmowych i warsztatów artystycznych.

 

Projektowanie ogrodów

Projektuję marzenia i jakość życia otaczania się piękną, puchatą zielonością…
Projekt ogroduOgród to doskonałe miejsce do odblokowania naszej uśpionej wrażliwości.
Ogród – inny o każdej porze roku, o każdej porze dnia, stale zaskakujący, tajemniczy.
Ogród – to słowo – klucz, bez względu na to czy go posiadamy, czy już za chwileczkę będziemy mieć, a teraz tylko o nim marzymy… Jak sprawić, by w nim zachwycał kolor, faktura liści, kształty, kolory kwiatów i ich zniewalający zapach, kompozycja roślin, ich wpływ na nasze życie? Jak „przyciągnąć” do ogrodu ptaki? Jak przekonać się, że dojrzałe gruszki, jabłka i wiśnie rozgrzane słońcem mają wyjątkowy aromat i smakują najlepiej?
Projektowanie – dobry projekt ogrodu daje tę moc i pewność – że zaspokoimy zmysły – wzrok, słuch, smak, dotyk… a intuicja? Ona nam pomoże zrobić projekt zupełnie wyjątkowy, by cieszyć się z piękna i magii wokół nas i pełniej ich doświadczać!

 

Zakładanie, urządzanie ogrodów

zakładanie ogrodówUwielbiam ten moment!
Wybieranie roślin w szkółkach, wyładunek roślin i już radość na twarzach klientów, sadzenie dużych drzew, krzewów, bylin, pnączy, rozwijanie trawnika, zapach świeżej kory, pierwsze uruchomienie systemu nawadniana, obserwowanie jak jeszcze przed chwilą ściśnięte rośliny rozprężają się i dosłownie „rosną w oczach” każdego dnia…
Realizacja ogrodu to wspaniałe, zupełnie wyjątkowe działanie! Dla mnie zupełnie metafizyczne. Przeniesienie koncepcji, myśli i miłości do roślin z kalki, komputera w miejsce, gdzie za pomocą ludzkich rąk powstaje wspaniałe żywe dzieło wzrusza mnie za każdym razem. Ogród zmieniając się w ciągu dnia, wraz z porami roku pięknieje z każdym nowym sezonem. Totalnie się zmienia i tak szybko uzyskuje formę jaką chciałam uzyskać stawiając pierwszą kreskę na kartce papieru. Dbałość o detale, estetyka i jakość oraz dobra energia. Każdy nowy ogród – to duma i radość.

 

Ogród marzeń – warsztaty projektowania i realizacji

Kultowe warsztaty naszej Akademii. Projektujemy (i realizujemy w teorii) pachnący, eko ogród, balkon, taras bez grama chemii 🙂 + wspaniały, aromatyczny ogródek ziołowy i warzywno-owocowy
Jestem, doświadczam, smakuję, zmieniam jakość życia! Właśnie teraz.
Zapraszamy na kameralne, relaksująco – praktyczne warsztaty w bajkowej scenerii magicznego ogrodu przy lesie w Milanówku, jednym z najpiękniejszych moich dzieci – projektowałam i realizowałam 11 lat temu, a resztę zdziałała mądra i żywotna matka natura.
Działamy na tarasie, na trawie lub w domu z widokiem na ogród (kiedy leje jak z cebra), śpiewają ptaki, szumią drzewa, dotykamy roślin, jemy ogrodowe dary.
W ciepłe dni kąpiemy się w ekologicznym basenie.

Krok po kroku dowiemy się, jak zaprojektować, urządzić i pielęgnować ogród, aby był piękny przez cały rok.
Poznamy zasady projektowania całej przestrzeni, projektowania najkorzystniejszego posadowienia domu na działce, planowania ogrodzeń, bram, furtek, śmietników, podjazdów i dróg pieszych. No i oczywiście – poznamy wszystkie tajniki powstawania rasowych ogrodów z charakterem i indywidualnym sznytem z doborem roślinności. Nauczymy się o niego dbać – dostaniecie wszystkie niezbędne wskazówki pielęgnacyjne na wiele lat bez względu czy będziemy to robić sami czy ktoś nas wspomoże…

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/760252487836822/

 

Kontakt:

Agnieszka Kaszyńska
agakaszynska@wp.pl
tel: 600-509-614

www.facebook.com/AkademiaWnetrziOgrodow
www.akademiawolnegoczasu.pl
www.wnetrzaplusogrody.blogspot.com

 

Sklep internetowy

www.gardenthing.pl
facebook.com/GardenThing

 

 

 

 

słonecznik ogrody

 

 

 

Zajmujemy się projektowaniem i zakładaniem ogrodów głównie na terenie Warszawy i okolic województwa mazowieckiego.