Festiwal Roślin Owadożernych – Spodek Katowice

O wydarzeniu:

Festiwal Roślin Owadożernych „Magiczna Dżungla” jest największą imprezą na świecie dotyczących tych żarłocznych roślin. Do katowickiego Spodka przylecą najpiękniejsze i największe „drapieżniki” z całego świata tj. szybkie muchołówki, gigantyczne kapturnice, niebezpieczne dzbaneczniki, lepkie rosiczki.

Podczas wystawy będzie można zakupić prosto od hodowców rośliny na domowy parapet, ale też rzadkie i kolekcjonerskie gatunki dla wytrawnych hodowców oraz akcesoria uprawy roślin, dodatki i roślinne gadżety.

Dodatkowo oprócz krwiożerczych roślin powstanie strefa egzotyki, gdzie znaleźć będzie można m.in. ciekawe storczyki, żywe kamienie, tillandsie, mimozy i wiele wiele innych, nieowadożernych, jednak wyjątkowo fascynujących roślin z całego świata do domu i ogrodu!

W specjalnej strefie dydaktycznej i podczas warsztatów zostanie zaprezentowane dużo ciekawostek i praktycznej wiedzy tj.:

  • podstawy pielęgnacji – przesadzanie, rozsadzanie, przycinanie, o tym czy i ew. jak możemy nawozić, wszelkie inne zabiegi
  • rozmnażanie w domowych warunkach – przygotowywanie sadzonek, zapylanie kwiatów, zbiór i wysiew nasion, opieka nad młodymi roślinami

Przez cały czas trwania imprezy odbywać się będą warsztaty, konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych, a dla uczestników są przewidziane owadożerne prezenty.

Termin: 02-03.06.2018
Miejsce: Spodek Katowice
Adres: ul. Korfantego 35, 40-005 Katowice
Więcej informacji: festiwalroslin.pl